Skuteczność Argininy

Kwas endogenny, kwas 2-amino 5-guanidynowalerianowy, wreszcie kwas, który powstaje w organizmie człowieka wytworzony poprzez inne istniejące w nim związki – piękna definicja, ale o co właściwie chodzi? To najprostsze wyjaśnienie suplementu diety znanym jako L-arginina, nie bez powodu określanym cegiełką budująca białko w organizmie. Czy pomoże Ci w odchudzaniu? Przeczytaj, a dowiesz się więcej…

L-arginina a człowiek

argininaL-arginina to kwas, którego obecności w organizmie człowieka można doszukać się właściwie wszędzie -  jako, że powstaje naturalnie, wydaje się, że dodatkowe przyjmowanie tego specyfiku jest zbędne.

Mimo to, z uwagi na znaczenie L-argininy w budowaniu białka, wiele osób, szczególnie trenujących wyczynowo bądź profesjonalnie twierdzi, że dodatkowe wyposażanie organizmu w ten związek na pewno nie zaszkodzi, a może nawet pomóc. Jaka jest prawda?

Cała prawda o L-arganinie

Tak jak w przypadku wszystkich suplementów diety, istnieją kontrowersje – dokładnie identycznie jest  w przypadku L-argininy. Pewne jest jedno – zbawienne działanie L-argininy objawia się najczęściej w stosunku do zwalczania pewnych dolegliwości zdrowotnych, szczególnie u mężczyzn.

Lecznicze wykorzystywanie L-argininy:

  • poprawa krążenia
  • skuteczna w przypadku zaburzeń wzwodu
  • wspomaga produkcję nasienia
  • wspomaga gojenie się ranlady_fit

Mimo tak wielu pozytywnych działań, nie te są najważniejsze – najbardziej istotnym działaniem, szczególnie dla osób trenujących bądź odchudzających się jest wzrost i naprawa mięśni.

L-arginina dla sportowców i odchudzających się

Wiele badań przeprowadzanych wśród osób przyjmujących dodatkowe ilości L-argininy wskazuje, że  jest ona niezbędna w przypadku wzmożonych treningów. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż to właśnie L-arginina ma ogromne znaczenie w wytwarzaniu energii w mięśniach.

Bez względu zatem na to czy jesteś sportowcem, czy chcesz schudnąć i wyrzeźbić swoje ciało, L-arginina pomoże twojemu organizmowi w transporcie, magazynowaniu i wydalaniu azotu – procesach niezbędnych dla prawidłowego metabolizmu mięśni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>